O společnosti

#WEMAKEWATERCOOL

Jsme předním českým výrobcem kompletního sortimentu sanitární elektroniky a naším hlavním cílem je uspokojit vysoké nároky zákazníků na moderní sociální zařízení a jejich vybavení ve spojení s vysokou hygienou a komfortní obsluhou. Obchodní značka je spojována s kvalitními výrobky nové generace sanitární techniky. Díky vlastnímu vývojovému oddělení zajišťujeme rozšiřování nabízených výrobků a snažíme se tak rychle reagovat na měnící se požadavky trhu a zákazníků.

V současné době nabízíme široké portfolio výrobků, které jsou plně využívány ve veřejném i privátním sektoru. Dodáváme tak ucelený sortiment sanitárního vybavení (automatické splachovače pisoárů a toalet, automatické umyvadlové baterie a ovládání sprch, nerezová umyvadla a dřezy, nerezové pisoáry, pisoárové žlaby a WC, nerezové mycí žlaby, nerezové doplňky, mincovní, žetonové a RFID automaty, produkty vyráběné podle požadavků zákazníka).

Věnujeme značnou pozornost novým trendům, v oblasti sanitární techniky zcela ojedinělým. Jedná se například o radarový splachovač pisoárů, který je výjimečný svou funkcí i "antivandalovým provedením". Dále princip "inteligentního" senzoru Automatic Logic System (ALS) je využit u všech výrobků s infračerveným čidlem. Obě metody jsou chráněny Osvědčením o zápisu užitného vzoru.

Jak jsme začínali?

V létě roku 1997 jsme se jako skupinka pěti kolegů z Tesly Lanškroun rozhodli zkusit jít vlastní cestou a založili jsme malou firmu s deseti zaměstnanci. Jméno Sanela jako sanitární elektronika, to jsme věděli, ale ostatní byla velká neznámá. Začínali jsme v kancelářích v pronajatém bytě vedle lanškrounského náměstí a s výrobou v bývalé sodovkárně. Začátkem roku 2003 jsme koupili volný pozemek na druhém konci Lanškrouna, kde jsme spustili stavbu první budovy. Stabilní zázemí nám otevřelo možnosti pro rozšiřování vývojového i obchodního oddělení, a výroba začala fungovat v podmínkách stavěných na míru potřebám elektrotechnické výroby. Ruku v ruce s tím jsme cítili jako potřebné investovat do nových technologií, abychom drželi krok s předními světovými výrobci. V roce 2007 jsme se rozhodli jít do projektu druhé budovy především kvůli potřebě nových skladů a expedice, a po následujících sedmi letech jsme znovu rozšířili skladovací prostory, a také přestěhovali oddělení vývoje do moderních podmínek.

V průběhu let jsme rozšiřovali nabízený sortiment, přibírali další zákazníky a snažili se začít exportovat do sousedních zemí. Jako prozíravé se ukázalo rozhodnutí neprodávat všem zájemcům napřímo, ale dodržovat systém prodeje výrobce – velkoobchod – zákazník. Díky tomu jsme se postupně stávali spolehlivými partnery již fungujících nebo právě vznikajících velkoobchodů voda-topení-plyn.

 

 

Projekty EU

 

EU

fotogalerie-firma

více informací